Igazán édes élet, diétásan is!

Cukormentes, háromkrémes rózsatorta – szülinapra, ünnepre vagy csak magunk örömére!

IMG_6798

 

Édesanyám szülinapjára készült ez a torta. Én kifejezetten a kézügyetlenségemről vagyok híres, ha ilyen kézműves dolgokról van szó. Hála az égnek ez a fajta díszítés egyáltalán nem nehéz, sőőőt. Majdnem hogy egyszerűbb mint egy teljesen sima felületet kenni egy tortára. 

A torta piskótája diétás és habkönnyű. Nem is lehet megmondani róla, hogy ezt bátran lehet enni, mert megszólalásig hasonló az állaga és az íze, mint a sima piskótának. A különbség talán annyi, hogy a lenmagliszttől kissé diós íz (tényleg csak egy leheletnyi)  lesz benne, ami viszont nagyon is illik a piskótához! 

A krémek szintén hozzáadott cukrot nem tartalmaznak (ami alapból van az étcsokoládéban és a krém alapban , nyilván annyi azért van benne csupán összesen pár grammokról beszélünk – ez kárt nem fog tenni bennünk).

IMG_6797

Hozzávalók piskótához (18 centis tortaformával):

6 tojás

2 ek lenmagliszt

4 ek zabliszt

100 gramm cukornak megfelelő édesítő (folyékonyat használtam)

2 ek xilit (tojásfehérjéhez)

vanília aroma

3 ek vaj

Hozzávalók a krémekhez:

  1. (citromos krém)

200 gr light mascarpone

kandírozott lime héj (aldis), vagy sima reszelt lime / citromhéj

2-3 ek citromlé

2. (csokoládé ganache)

70 gr étcsokoládé (darabolva, vagy étcsoki cseppek)

100 ml tejszín (aldis sárga dobozos főző tejszín a legjobb hozzá)

3. (bevonat)

500 gr light mascarpone

300 – 400 ml tejszín (aldis sárga dobozos főző tejszín a legjobb hozzá)

piros ételszínezék

vanília aroma 

édesítő

 

Elkészítés:

Először a piskótának állok neki, mert amíg sül és hűl addig a krémeket bőven el lehet készíteni.

Sütőt előmelegítem 180C°-ra, alsó – felső sütésen.                                                                                                                         A tojásokat szokásos módon kettéválasztom. Majd a tojás fehérjéket robotgépben elindítom, hogy kemény hab legyen belőlük amíg a sárgáját kikeverem. Ez lehet valami külön mazoizmus, de szeretem kézzel kikeverni a sárgáját amíg az egyik gép dolgozik. Olyan jó érzés beleadni a saját energiám is a sütésbe. No persze csak akkor amikor van rá fölösleges, amikor nincs akkor csak az elektromos zajt lehet hallani a lakásban. Szóval a fehérje szépen habosodik, a sárgája pedig alakul – kezd kivilágosodni és habosodni. A fehérjéhez hozzá adom a xilitet. A sárgájához pedig az édesítőt és a vanília aromát. Felrakom olvadni a vajat a tűzhelyre. Tovább keverem a sárgáját. Amikor a fehérje elkészül, akkor hagyom abba a sárgájával is a munkát. Hozzáadom kanalanként a liszteket a sárgájához, de a fele adag lisztnél hozzáöntöm a vajat is és a tojásfehérje hab 1/3-át is, majd a maradék lisztet. Amikor benne van a teljes mennyiség liszt utána további 1/3-ad rész fehérjét hozzákeverek. Majd az utolsó 1/3-ad fehérjét szépen, óvatosan beleforgatom a masszába. A tésztánkat beletöltöm a sütőpapíros tortaformába és mehet is a sütőbe 25-30 percre. (tűpróbával ellenőrzöm, hogy elkészült -e a sütemény, de kizárólag az első 20 perc letelte után!!!)

Neki állok a töltetéknek, először a ganache, mert ezt úgyis hagyni kell dermedni (ebben a hidegben nálam a teraszon pihent). A csokit apró darabokra tördelem/vágom. A tejszínt felforralom, majd a csokoládéra öntöm és addig kavargatom amíg teljesen sima krém lesz belőle (ez kb 2 perc). Hűlni hagyom (jól be fog sűrűsödni ).

A citromos töltetlék : a hozzávalókat jól kikeverem és hűtöm.

A díszítést aznap teszem rá amikor a torta debütál. De addig is egy réteg mascarpone, hogy ne száradjon ki a tészta és a rózsarétegek majd ráragadjanak. Ez nagyon vékony legyen a tortánkon.

Ha kihűlt a tészta, három részre vágom, alsó lapon citromos krém, második lapon csokoládé. A lényeg ilyenkor, hogy a töltelék ne érjen a lapok széléhez, hanem egy centire a szélétől álljunk meg vele, mert amikor rájönnek a rétegek és a díszítés olyan súly lesz rajta, hogy szétfolyhat. Ha nem a készítés napján szolgáljuk fel (nálam a hűtőben két napot várt és semmi baja nem lett), akkor kenjük le egy vékony réteg mascarpone krémmel, hogy ne száradjon ki a tésztánk.

A rózsák: Kikeverem a teljes krémet, kivéve a piros színezék. Először csak egy keveset rakok nagyon, hogy épphogy egy halvány színe legyen a krémnek. Egy keveset habzsákba töltök (kevesebb mint 1/3-át) és csillagcsővel körkörös mozdulatokkal (a rózsa közepétől indulva) megrajzolom a virágokat. Az alsó sor lesz a legvilágosabb. Amikor kész van, a krémhez további színezéket keverek,majd a következő sort is megcsinálom. Amikor a teteje jön, akkor megint rakok színezéket a maradék krémhez és bevonom a torta tetejét úgy ahogy a képen is látszódik.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!